Čokoláda hořká

453  / kg


≈ 2.6 kg

Když lékař povolí jen jednu kostičku čokolády denně… Hořká na 70%. Na mlsání. Na vaření či pečení. K výrobě hutné a voňavé horké čokolády.

Může představovat i vtipný a neobvyklý dárek.

Kvalita, tradice a suroviny v báječné kvalitě – to jsou čokolády vyrobené pod německou značkou Vivani.

 

Způsob přípravy

K běžnému mlsání bychom doporučili naporcovat nožem. Krájením se čokoláda rozdrobí. Proto je lepší zapíchnout do ní špičku nože a klepnout do rukojeti druhou rukou. Pozor ale, kousky čokolády pak zřejmě budete nacházet po celé kuchyni.

Některé ženy nám také sdělují, jak nacházejí kostky čokolády okousané. Ne, nepřišly na ně myši. To spíš manželé a děti se s tím nepářou a kostku prostě zakusují. Také jeden z možných způsobů konzumace.

My si ji ale nejčastěji namáčíme do kávy a pak necháváme rozpouštět na jazyku. Ach!

Při vaření ji můžeme použít nastrouhanou do těst nebo rozpuštěnou jako polevu. Na polevu necháme kousky čokolády rozpustit nad horkou vodní lázní. Do takto rozpuštěné můžeme namáčet pokrájené ovoce a udělat si takové domácí fondue. Nebo si můžete udělat horkou čokoládu. Pro opravdu hutnou hořkou doporučujeme poměr 2-3 lžic čokolády na 1,5 lžičky kokosového oleje a 5 lžic horkého mléka, klidně rostlinného.

Roztopenou ji můžete i rozprostřít na pečící papír, ozdobit posypkou dle vlastní chuti od oříšků po kopřivová semínka, a nechat zatuhnout. Voilá!

Jak skladovat

Chraňte před teplem, jinak vzniká horká čokoláda. Nad 20°C bychom to neriskovali.

Jak nakupovat

Čokoládu máme naporcovanou na nepravidelné kusy. Je lepší na ni vzít jakoukoliv krabičku z domácího arzenálu, nebo omyvatelný sáček, či povoskované plátno. Menší kousky dokážeme dostat i do zavařovací sklenice, ale je to trochu boj. Čokoláda špiní, takže nedoporučujeme ji nakupovat do papíru či látkových sáčků, aby nedošlo k jejich znehodnocení.
Na nákup si přineste vlastní obal, jeho váhu umíme při vážení vynulovat, platíte jen za čistou váhu zboží. Pro zapomnětlivé máme k dispozici na bezplatné zapůjčení vymyté sklenice ze skleničkové banky – darované od zákazníků.

Zboží dostáváme jako 2,5 kilovou tabulku čokolády zabalenou v plastovém sáčku. Sáčky vymýváme k dalšímu použití jako obalový materiál nebo putují do žlutého kontejneru.

Složení

kakaová hmota, přírodní třtinový cukr, kakaové máslo. Obsah kakaové sušiny nejméně 70 %.

Výživové hodnoty na 100g

Energetická hodnota 2425 kJ/585 kcal Tuky 44,9 g z toho nasycené mastné kyseliny 28,3 g Sacharidy 32,5 g z toho cukry 27,0 g Vláknina 11,3 g Bílkoviny 7,0 g Sůl 0,02 g

Dodavatel/výrobce: bio nebio s.r.o., Bavoryně

Vyrobeno v: Německo

SKU: 180093 Kategorie: Tags: ,