Čokoláda mléčná

453  / kg


≈ 1.3 kg

Je libo kostičku čokolády? Tato má kolem 100g, takže rozhodně nebudete ošizeni.

Jemná. Mléčná. Na mlsání, ale stejně dobře využitelná v kuchyni na vaření. Může představovat i vtipný a neobvyklý dárek.

Kvalita, tradice a suroviny v báječné kvalitě – to jsou čokolády vyrobené pod německou značkou Vivani.

Způsob přípravy

K běžnému mlsání bychom doporučili naporcovat nožem. Krájením se čokoláda rozdrobí. Proto je lepší zapíchnout do ní špičku nože a klepnout do rukojeti druhou rukou. Pozor ale, kousky čokolády pak zřejmě budete nacházet po celé kuchyni.

Některé ženy nám také sdělují, jak nacházejí kostky čokolády okousané. Ne, nepřišly na ně myši. To spíš manželé a děti se s tím nepářou a kostku prostě zakusují. Také jeden z možných způsobů konzumace.

Při vaření ji můžeme použít nastrouhanou do těst nebo rozpuštěnou jako polevu. Na polevu necháme kousky čokolády rozpustit nad horkou vodní lázní.

Jak skladovat

Chraňte před teplem, jinak vzniká horká čokoláda. Nad 20°C bychom to neriskovali.

Jak nakupovat

Čokoládu máme naporcovanou na nepravidelné kusy. Je lepší na ni vzít jakoukoliv krabičku z domácího arzenálu, nebo omyvatelný sáček, či povoskované plátno. Menší kousky dokážeme dostat i do zavařovací sklenice, ale je to trochu boj. Čokoláda špiní, takže nedoporučujeme ji nakupovat do papíru či látkových sáčků, aby nedošlo k jejich znehodnocení.
Na nákup si přineste vlastní obal, jeho váhu umíme při vážení vynulovat, platíte jen za čistou váhu zboží. Pro zapomnětlivé máme k dispozici na bezplatné zapůjčení vymyté sklenice ze skleničkové banky – darované od zákazníků.

Zboží dostáváme jako 2,5 kilovou tabulku čokolády zabalenou v plastovém sáčku. Sáčky vymýváme k dalšímu použití jako obalový materiál nebo putují do žlutého kontejneru.

Složení

přírodní třtinový cukr, kakaové máslo, sušené plnotučné mléko 18%, kakaová hmota, výtažek z vanilky. Obsah kakaové sušiny nejméně 35%.

.

Výživové hodnoty na 100g

Energetická hodnota 2400 kJ/576 kcal Tuky 37,3 g z toho nasycené mastné kyseliny 23,5 g Sacharidy 53,5 g z toho cukry 45,0 g Vláknina 1,5 g Bílkoviny 5,7 g Sůl 0,18 g

Dodavatel/výrobce: bio nebio s.r.o., Bavoryně

Vyrobeno v: Německo

SKU: 180104 Kategorie: Tag: