Froté utěrka

146  / ks


4 ks

Místo utěrek z nerozložitelných syntetických mikrovláken – utěrka z přírodních materiálů. Pratelná. Heboučká. S vysokou savostí.

Do koupelny i kuchyně, na mytí oken i nábytku, utírání prachu i domácích zvířat, leštění oken i aut, čištění bílých tabulí. Její využití je bezbřehé.

Jak používat

Pokud se vám zdá, že při prvním použití utěrka nesaje, nezoufejte. Optimální savost získává s věkem, tj. po 3-5ti praních to přijde.

Používanou a znečištěnou utěrku vypereme nejméně na 40°C, ale při větší špíně a mastnotě otočíme teplotu praní raději na 60°C. Nepoužíváme aviváž - omezuje savost vláken!

Skvrny ošetříme žlučovým mýdlem nebo namočíme s dalším zašpiněným prádlem do lázně s perkarbonátem sodným. (Detainí postupy si přečtete u konkrétních produktů - stačí kliknout.)

Další informace

Hebká utěrka, které dodává vysokou savost kombinace bambusu a biobavlny s certifikací GOTS nahrazuje utěrky z nerozložitelných syntetických mikrovláken.

Bambus a bavlna místo mikrovlákna?

Klasické utěrky z mikrovlákna jsou super, dobře umývají, snižují spotřebu čistících prostředků a dobře se udržují. Proto jsou oblíbené i mezi uvědomělými spotřebiteli. V čem teda vidíme problém? Jednak jsou klasické utěrky z mikrovlákna vyrobené z umělého vlákna (jehož původem je ropa), které je neodbouratelné. Potom, co utěrku vyhodíte, zůstává velmi dlouho v původním stavu, nerozkládá se. Při každém použití i vyprání se z těchto utěrek uvolňují nerozložitelné mikročástice, které nedokážou zadržet čističky vod, a proto končí v řekách a mořích. Tyto plastové mikročástice se nyní objevují nejen ve vodě a na pobřežích, ale i v mořských živočiších, včetně těch, kteří končí na našich talířích.

Jak nakupovat

Na takového kusové zboží není třeba žádných zvláštností. Prostě jen tak hodíte do tašky či batohu k ostatnímu nákupu.

Zboží dostáváme V kartonové krabici, volně ložené spolu s dalšími produkty. Kartonové krabice dále poskytujeme lokálním e-shopům k balení zásilek.

Složení

60% bambusová viskóza, 40% biobavlna

Váha: 47x47 cm

Dodavatel/výrobce: TIERRA VERDE s.r.o., Brno

SKU: 230150 Kategorie: , Tags: , ,