Gel do myčky

145  / kg


≈ 19.3 kg

Vhodný do všech typů domácích myček. Základem je extrakt z mýdlových ořechů v báječné kvalitě.

Neobsahuje fosfáty, syntetické vůně, enzymy a optické zjasňovače.

Přečtěte si podrobný popis, jak produkt používat a jak pečovat o svou myčku tak, aby jeho účinnost byla uspokojující.

Jak používat

V myčce najdete zásobník na mycí prostředek, do něj nalijte přiměřené množství gelu, zhruba 30 ml.

Pokud se potýkáte se silně znečištěným nádobím, pomožte gelu přidáním lžíce perkarbonátu sodného a zvýšením teploty mycího procesu (perkarbonát se nejlépe aktivuje alespoň při 60°C).

Zesílit účinek gelu může i jedlá soda. Její výhoda je, že pohlcuje pachy a tak je vhodným pomocník při zapáchající myčce.

Pokud jste zvyklí na používání tablet do myčky, budete se pro používání těchto prostředků muset se svou myčkou trochu více poznat. Náš přípravek neobsahuje fosfáty, které slouží k „vychytávání“ minerálních složek z vody. Pro dokonalý výsledek mytí proto doporučujeme důsledně doplňovat sůl do myčky a dobře nastavit dávkování leštidla/oplachu. Gel do myčky jde se solí a oplachem ruku v ruce a bez nich není zachována jeho účinnost.

Pro dobrý výsledek „eko myčkování“ je také potřeba pravidelně myčku čistit (viz níže).

Upozornění

VAROVÁNÍ. Způsobuje vážné podráždění očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Obsahuje citronový olej. Může vyvolat alergickou reakci. Likvidace: použitý obal po vypláchnutí odevzdejte do tříděného komunálního odpadu, zbytek nespotřebovaného výrobku odstraňte s přebytkem vody do kanalizace.

Další informace

CO ZPŮSOBUJE BÍLÝ POVLAK NA NÁDOBÍ A JAK SE HO ZBAVIT?

Povlak je způsoben usazenými minerály z vody. Je nutné používat Oplach - leštidlo, pravidelně doplňovat sůl do myčky a čistit filtr i celou myčku.

Pokud zůstává na nádobí bílý povlak, máme vyzkoušeno, že pro lepší výsledek mytí někdy stačí ubrat leštidlo. Nastavení dávkování leštidla se liší myčka od myčky. U některých značek je nutné se poradit s návodem, která tlačítka v jakém pořadí mačkat, neboť intuitivně na to přijít takřka nelze.

JAK ČISTIT MYČKU NÁDOBÍ?

Pro optimální výsledek ekologického používání myčky na nádobí je třeba spotřebič pravidelně čistit. Četnost si odvodíme podle toho, jak často myčku používáme, jak máme tvrdou vodu a jak ušpiněné nádobí do ní dáváme. Bývá to 1x měsíčně nebo i 1x za týden.

Čistíme filtr myčky, který po vyjmutí otřeme suchou papírovou utěrkou, jednou za čas jej propláchneme v lázni z horké vody s rozpuštěným perkarbonátem. (Dáme filtr do hrnce či dřezu. Zasypeme lžící perkarbonátu, zalijeme horkou vodou a necháme vybublat. Filtr několikrát otočíme, aby byl proces účinný ze všech stran. Poté filtr ještě opláchneme pod tekoucí vodou.)

Velký vliv na kvalitu mytí má čistota ramen. Je velmi vhodné jednou za čas je vymontovat a propláchnout vodou pod tlakem - děláme to tak, že odmontujeme sprchovou hlavici a do otvoru ramene myčky pustíme proud vody. Pokud ramena nečistíte pravidelně, možná se budete divit, až to uděláte poprvé, co vše se v nich nachází a znemožňuje průtok vody.

K celkovému čištění myčky použijeme perkarbonát sodný, spolu s kyselinou citronovou. Stačí po lžíci od každého nasypat na dno a myčku bez nádobí zapnout na celý mycí cyklus na maximální teplotu.

JAKOU TEPLOTU VODY NASTAVIT?

Pokud používáme prostředky bez enzymů, jako jsou ty naše, nastavujeme vyšší teploty. Obdobně jako u praní v pračce, považujeme ekologický dopad zvýšení teploty oproti dopadu používání syntetických a toxických prostředků za výrazně přijatelnější. Finanční náklady na zvýšení teploty máme prozkoumané u pračky, kde 10 °C znamená cca 70 halířů.

PŘECHÁZÍM Z KONVENČNÍCH PROSTŘEDKŮ DO MYČKY NA EKO PROSTŘEDKY - JE TŘEBA TO NĚJAK ŘEŠIT?

Začínáme vyčištěním myčky (popsáno výše). Oplach doplníme do zásobníku, až dojde, sůl také.

Jak nakupovat

Drogerii je možno natočit do jakékoliv lahve, která je alespoň částečně průhledná, tedy je vidět stáčené množství. Předcházíme tak přetečení při plnění lahve. Šířka hrdla nehraje roli, umíme si pomoci trychtýřem. Lahve mohou být skleněné či plastové, postačí i obyčejná zavařovací sklenice, ale většinou se osvědčilo nechat si natočit gel do vymyté nádoby od dopotřebovaného pracího prostředku. Pokud nepoužíváte původní obal, určitě ho dobře označte či popište fixem (máme na to fixy i přímo na prodejně), abyste si zboží nespletli s potravinou! Doporučujeme proto také nepoužívat obaly např. od džusů a jiných potravin, které jsou zvyklé používat samy děti.
Nezapomeňte si vzít vlastní obal, jeho váhu umíme při vážení vynulovat, platíte jen za čistou váhu zboží. Pro případ nouze máme k dispozici na bezplatné zapůjčení vymyté sklenice ze skleničkové banky – darované od zákazníků.

Zboží dostáváme v 25l stáčecím plastovém barelu, který poslušně vracíme dodavateli ke znovunaplnění. A jsme rádi, že je můžeme vracet, protože barelů od gelů se za rok protočí opravdu hodně.

Složení

< 5 % extrakt z mýdlových ořechů, chelatační činidlo rostlinného původu (EDDS), silikáty, uhličitan sodný, citronan sodný, xantanová guma, benzoan sodný, citronová silice. Výrobek neobsahuje ropné deriváty, fosfáty, chlór, syntetickou parfemaci ani barviva.

Dodavatel/výrobce: TIERRA VERDE s.r.o., Brno

Vyrobeno v: ČR