Mýdlo ichtamolové Ponio

135  / ks


0 ks

Lupénka, ekzém, problémová pokožka – mýdlo s ichtamolem je jasná volba. Vonět Vám nebude, to můžeme slíbit. Lahodná vůně dehtu – to se jeví jako oxymorón. Přesto jsou reakce od zákazníků veskrze pozitivní.

Přírodní tuhé mýdlo. Pro suchary i sušenky (tedy lidi se suchou pokožkou), pro atopiky, ekzematiky a lupenkáře, problematickou kůži.

Velkou část mýdla tvoří ichtamol lékařské kvality, používaný na léčbu kožních onemocnění. V kombinaci s pečujícím a regenerujícím rakytníkovým olejem je to naprostá bomba.

Mýdla od slovenské firmy Ponio jsou ručně vyráběna metodou za studena a ručně krájena. Neobsahují žádné škodlivé chemické látky, umělá barviva a vůně. Živočišné tuky ani palmový tuk v nich nenajdete. Místo nich používají kvalitní kakaové máslo.

Jak používat

Je vhodné k mytí celého těla.

Zbytky tuhých mýdel můžeme shromažďovat, nastrouhat, zalít horkou vodou a vyrobit si mýdlo tekuté.

Pokud mýdlem myjete děti a zvláště pokud s ním manipulují samy, doporučujeme ho naporcovat (nožem) na menší části a dávat dětičkám menší kus místo celého mýdla. Jinak hrozí rychlá úbytkovost.

Jak skladovat

Nenechávejte ho slunit na přímém slunci ani se koupat v bazénu, vaně či podmáčené mýdlence. Aby dlouho vydrželo, potřebuje ležet v suchu. Výrobce doporučuje umístit ho na magnetku nebo do velmi (velmi velmi) dobře odtékající mýdlenky, aby se po použití mohlo mýdlo zregenerovat pro další použití.

Další informace

Mýdlo tvoří kombinace olejů a másel tak, aby bylo dostatečně pěnivé a se střední tvrdostí.

Mýdlo z velké části obsahuje ichtamol (ichtiol, ammonium bituminosulfonate) farmaceutické kvality. Ichtamol patří mezi dehty a díky nim působí antisepticky, antimikrobiálně a antimykoticky. Často je pro to využíván na léčbu různých kožních problémů. Další klíčovou složkou tohoto mýdla je rakytníkový olej, získaný šetrnou a ekologickou CO2 extrakcí.Takový olej je specifický svým složením, obsahuje velké množství kyseliny omega-7. Kyselina pokožku ošetřuje, napomáhá regenerovat, ochraňuje membrány a zabraňuje oxidaci (stárnutí pokožky).

Jak nakupovat

Na tuhá mýdla a šampony stačí kousek novin či použitého papíru, jakýkoliv sáček či krabička.
Pokud si obal zapomenete, máme pod pultem schované obalové materiály ze zásilek či propagační materiály, do kterých produkt obratně zabalíme.

Zboží dostáváme v papírových sáčcích, které dále využíváme k balení produktů. Krabice, ve které je zboží zasláno i papírový výstelový materiál dále poskytujeme lokálním eshopům k balení zásilek.

Ingredients (INCI)

Cocos Nucifera Oil (kokosový olej), Olea Europaea Fruit Oil (olivový olej), Aqua (voda), Butyrospermum Parkii Fruit Butter (bambucké máslo), Helianthus Anuus Seed Oil (slunečnicový olej), Sodium Hydroxide (hydroxid sodný), Ricinus Communis Seed Oil (ricínový olej), Hippophae Rhamnoides Fruit Extract (rakytníkový olejový extrakt, původ EU), Ichtammolum (ichtamol)

Váha: plus mínus 100g

Dodavatel/výrobce: Ponio

Vyrobeno v: Slovensko

SKU: 240063 Kategorie: , Tags: ,