Prací prášek na pleny a bílé prádlo

162  / kg


≈ 4.7 kg

Pro prádlo bělejší… máme přímo určený prášek na bílé prádlo. Je vhodný i na pleny a dětské oblečený, jelikož má přímo razítko na to, že je dobře tolerován i dětmi do 3 let. (A nebojte, testování neprobíhalo na zvířatech, ale přímo na lidech.)

Obsahuje antimikrobiální přísady, má bělicí účinek a zbavuje prádlo zápachu. Součástí jsou i najemno rozemleté mýdlové ořechy. Bez ropných derivátů, chlóru, opticky zjasňujících látek a syntetických parfémů, barviv či enzymů.

Kvůli bělicímu účinku používejte na bílý nebo stálobarevný textil. Můžete v něm prát i ložní prádlo.

Vhodný k praní od 40°C v pračce i v ruce.

Jak používat

Dávkujte 50 gramů prášku se rovná 4 vrchovaté polévkové lžíce se rovná 70 mililitrů na prací cyklus, pro 4-5 kg prádla.

Je-li k tomu materiál svolný a nehodlá-li změnit kvalitu, velikost či skupenství při vyšších teplotách - pereme nejméně na 40 ºC, lépe však na 60°C (pro snazší rozpouštění např. potu a mastnoty).

Při tvrdé vodě doporučujeme přidat změkčovač vody nebo zvýšit dávkování prášku až na dvojnásobek.

Skvrny opatrně předepereme žlučovým mýdlem. Plošně zaneřáděné prádlo necháme odmočit: rozpustíme 1-2 lžíce perkarbonátu v tak teplé vodě, jak dané prádlo snese, prádlo necháme namočené nejlépe přes noc.

Místo aviváže a k neutralizaci a vypláchnutí zbytků prášku z prádla použijte ke každému praní máchadlo. Lze si ho i doma vyrobit z kyseliny citronové či octa.

Snahy o ekologické praní mohou být poněkud zákeřné, proto doporučujeme pídit trochu více. Na webu Ekoalchymie najdete jednoduchý návod - Desatero ekopraní i Kurz ekopraní.

Jak skladovat

v suchu při teplotě 5-25 °C

Upozornění

Obsahuje: 30 % a více zeolity, 5 % nebo více, avšak méně než 15 % bělicí činidla na bázi kyslíku. Zveřejněný seznam složek najdete na www.tierraverde.cz. VAROVÁNÍ. Způsobuje vážné podráždění očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření.

Likvidace:Nespotřebovaný výrobek odevzdejte ve sběrném místě pro zvláštní nebo nebezpečné odpady. Použitý obal po důkladném vyprázdnění/vypláchnutí odevzdejte do tříděného odpadu.

Jak nakupovat

Na sypkou drogerii si vemte krabičku či zavařovací sklenici, kterou doma najdete a která je dobře uzaviratelná. Dají se použít například i velké plastové kbelíky od mléčných výrobků či marmelád. Nejlepší je používat původní obaly od drogerie a ty si u nás nechávat znovu naplnit, nedojde tak k záměně. Pokud nepoužíváte původní obal, určitě ho dobře označte či popište fixem (máme na to fixy i přímo na prodejně), abyste si zboží nespletli s potravinou! Doporučujeme také nepoužívat obaly přímo označené jako potravina, kterou jsou zvyklé používat samy děti.
Pytlíky na drogerii nedoporučujeme kvůli její prašnosti a možnosti kontaminace celého nákupu při poškození sáčku. Jedině snad znovupoužitelné ziplockové plastové sáčky.
Nezapomeňte si vzít vlastní obal, jeho váhu umíme při vážení vynulovat, platíte jen za čistou váhu zboží. Pro případ nouze máme k dispozici na bezplatné zapůjčení vymyté sklenice ze skleničkové banky – darované od zákazníků.

Zboží dostáváme v 15 kg plechových kbelících. Vracíme je dodavateli ke znovupoužití.

Složení

> 30 % uhličitan sodný, zeolit; 5-15% perkarbonát sodný, 5-15 % silikát, citronan sodný; < 5 % extrakt z mýdlových ořechů, prášek z olivového mýdla (mýdlo z olivového oleje, chlorid sodný)

Dodavatel/výrobce: TIERRA VERDE s.r.o., Brno

Vyrobeno v: ČR