Tekuté mýdlo levandulové

250  / kg


≈ 11.8 kg

Mýdlo příjemné konzistence. Vůně levandulová.

Vyrobeno z extraktu mýdlových ořechů a dalších netoxických a šetrných složek, které jsou vhodné pro normální i citlivou pokožku. Výrobek neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickou parfemaci ani barviva.

Dermatologicky testováno na kožní snášenlivost bylo na lidech, nikoli na zvířatech.

Jak používat

Namočíme ruce, aplikujeme mýdlo - nejlépe z nějaké nádoby s pumpičkou a řádné vydrbeme.

Správná technika mytí rukou je k řádnému umytí potřeba. Zde najdete skvělé názorné video. Během akce je aplikaci mýdla nutno i několikrát zopáknout.

Pokud se potýkáte s rukama zaneřáděnýma například od hlíny, s mechamickým drhnutím může pomoci i kartáček na ruce.

Upozornění

Uchovávejte mimo dosah dětí. Nespotřebovaný obsah nařeďte vodou a vylejte do kanalizace.

Další informace

Mýdlové ořechy pochází z podhůři Himalájí na severu Indie. V tamějších lesích běžně rostou stromy Sapindus mukorossi plodící mýdlové ořechy. Jejich slupky místní obyvatelé odnepaměti používají pro praní prádla i očistu těla. Jak probíhá sklizeň a zpracování mýdlových ořechů, se můžete podívat v tomto videu.

Jak je to s ekologií a etikou mýdlových ořechů:

stromy rostou divoce, pro jejich pěstování nevznikají plantáže.
jedná se o velmi vydatný a ekologický zdroj přírodního saponátů. Plody druhu Sapindus mukorossi obsahují přírodní saponin ve vysokých koncentracích, na rozdíl od některých dalších druhů mýdlovníku.
o sklizeň se starají indické ženy, pro které je tato práce zdrojem příjmů i nezávislosti. Tierra verde své dodavatele v Indii navštěvuje a je s nimi v pravidelném kontaktu.
do Evropy putují lodí.
krabice, ve kterých jsou baleny, v Tierra verde dále používají na balení svých produktů.

Jak nakupovat

Mýdlo je možno natočit do jakékoliv lahve, která je alespoň částečně průhledná, tedy je vidět stáčené množství. Předcházíme tak přetečení při plnění lahve. Šířka hrdla nehraje roli, umíme si pomoci trychtýřem. Lahve mohou být skleněné či plastové, postačí i obyčejná zavařovací sklenice, ale většinou se osvědčilo nechat si natočit prostředek do vymyté nádoby od dopotřebovaného mýdla - mají výhodu aplikátoru.
Pokud nepoužíváte původní obal, určitě ho dobře označte či popište fixem (máme na to fixy i přímo na prodejně), abyste si zboží nespletli s potravinou! Doporučujeme proto také nepoužívat obaly např. od džusů a jiných potravin, které jsou zvyklé používat samy děti.
Nezapomeňte si vzít vlastní obal, jeho váhu umíme při vážení vynulovat, platíte jen za čistou váhu zboží. Pro případ nouze máme k dispozici na bezplatné zapůjčení vymyté sklenice ze skleničkové banky – darované od zákazníků.

Zboží dostáváme v 25l stáčecím plastovém barelu, který poslušně vracíme dodavateli ke znovunaplnění.

Ingredients (INCI)

Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Lauryl Glucoside, Ethanol, Glycerin, Xanthan Gum, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sapindus Mukorossi Peel Extract, Lavandula Intermedia Flower Extract.

Dodavatel/výrobce: TIERRA VERDE s.r.o., Brno

Vyrobeno v: ČR