WC čistič

109  / kg


≈ 25.2 kg

Čistič na záchodové mísy krásně gelové konzistence. Dezinfikuje, rozpouští usazeniny a hezky se aplikuje. Dovolí Vám se dostat i do míst, kam jedlá soda s octem nedosáhnou.

Díky šetrnému složení se nemusíte bát používat čistič, ani pokud máte domácnost napojenou na biologickou či kořenovou čističku vod nebo septik.

Funguje na bázi kyseliny citronové a lihu. Neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickou parfemaci ani barviva. Výrobce netestuje na zvířatech.

Jak používat

Pro běžnou údržbu záchodu naneste čistič na stěny toalety a nechte působit 15 minut. Poté odstraňte zbytky usazenin WC štětkou.

Pokud uklízíte WC po delší době: nalijte do mísy konvici vroucí vody a vsypte 1-2 lžíce perkarbonátu sodného. Vyčkejte alespoň 10 minut, než vyšumí, pak mísu prorejdíme WC štětkou. Pro odstranění vodního kámene, nechte perkarbonát působit přes noc a pro zvýšení čisticího účinku přidejte lžíci kyseliny citronové nebo půl hrnku teplého octa. Pokud se nepodaří odstranit déle střádané usazeniny, opakujte postup znovu, případně nasaďte mechanickou energii.

Efektivní úklid: využijte roztok po čištění varné konvice k vyčištění WC: Záchodovou mísu posypte jedlou sodou a zalijte horkým roztokem vody s kyselinou citronovou, který vám zbyde po čištění rychlovarné konvice. Nechte cca 20 minut působit a poté mísu dočistěte WC štětkou.

Upozornění

VAROVÁNÍ: Způsobuje vážné podráždění očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Po manipulaci důkladně omyjte ruce a zasažené části těla. Používejte ochranné brýle. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření.
Obsahuje: limonen (může vyvolat alergickou reakci), citral a linalool.
LIKVIDACE: Nespotřebovaný výrobek odevzdejte ve sběrném místě pro zvláštní nebo nebezpečné odpady. Použitý obal po důkladném vypláchnutí odevzdejte do tříděného odpadu.

Jak nakupovat

Drogerii je možno natočit do jakékoliv lahve, která je alespoň částečně průhledná, tedy je vidět stáčené množství. Předcházíme tak přetečení při plnění lahve. Šířka hrdla nehraje roli, umíme si pomoci trychtýřem. Lahve mohou být skleněné či plastové, postačí i obyčejná zavařovací sklenice, ale většinou se osvědčilo nechat si natočit gel do vymyté nádoby od dopotřebovaného čisticího prostředku - zejména u wc čističe, jehož lahve mají šikovnou formu pro aplikaci. Pokud nepoužíváte původní obal, určitě ho dobře označte či popište fixem (máme na to fixy i přímo na prodejně), abyste si zboží nespletli s potravinou! Doporučujeme proto také nepoužívat obaly např. od džusů a jiných potravin, které jsou zvyklé používat samy děti.
Nezapomeňte si vzít vlastní obal, jeho váhu umíme při vážení vynulovat, platíte jen za čistou váhu zboží. Pro případ nouze máme k dispozici na bezplatné zapůjčení vymyté sklenice ze skleničkové banky – darované od zákazníků.

Zboží dostáváme v 25l stáčecím plastovém barelu, který poslušně vracíme dodavateli ke znovunaplnění.

Složení

< 5 % kyselina citronová, neionický tenzid rostlinného původu, denaturovaný líh, xanthanová guma, přírodní borovicová silice (obsahuje pinus sylvestris, extrakt může vyvolat alergickou reakci).

Dodavatel/výrobce: TIERRA VERDE s.r.o., Brno

Vyrobeno v: ČR