Žlučové mýdlo

44  / ks


2 ks

Pokud ho ještě neznáte, seznamte se s přeborníkem na likvidaci skvrn. Zatočí s mastnotou, potem, fleky od trávy, krve, hlíny, ale i ovocných a zeleninových šťáv. Odstraní je z oblečení i dalšího textilu.

Jedná se o prací mýdlo s přídavkem býčí žluče. Fakt! Obsahuje totiž enzymy, které rozkládají tuky a bílkoviny.

Nepostradatelný pomocník při praní látkových vložek a plen.

Neobsahuje ropné deriváty, palmový olej, vonné látky ani barviva. Jelikož obsahuje opravdovou žluč, nejedná se o veganský produkt.

Jak používat

Čím čerstvější skvrna, tím lépe půjde odstranit. Takže znečištěný textil co nejrychleji přesuneme k našemu záchranáři - žlučáku. Navlhčíme a v místě skvrny naneseme mýdlo. Promneme s ohledem na daný materiál. Džíny snesou hrubé zacházení, s hedvábím jednáme jako v rukavičkách. Necháme mýdlo alespoň 15 minut vykonávat svou práci. Poté důkladně opláchneme a vypereme celý oděv. Pokud skvrna nezmizela, proces zopakujeme nebo zapojíme do hry i namáčení v perkarbonátu. Informace o namáčení přímo u produktu.

Pokud se potýkáme se skvrnou bílkovinného typu - krev, mléčné produkty - je nutné k ošetření použít studenou vodu! V teplé vodě se srazí a pak je není možné odstranit.

Při ošetření barevného textilu je dobré před použitím vyzkoušet jeho stálobarevnost aplikací na místě, které není vidět. Většina barevného prádla žlučák ustojí, ale setkali jsme se i s kousky, na kterých zanechává vybělené fleky.

Snahy o ekologické praní mohou být poněkud zákeřné, proto doporučujeme pídit trochu více. Na webu Ekoalchymie najdete jednoduchý návod - Desatero ekopraní i Kurz ekopraní.

Jak skladovat

na suchém místě s relativní vlhkostí do 75 % a teplotami mezi -5 a 30 °C. Mimo dosah dětí. Odděleně od hnojiv, bělicích a oxidujících prostředků.

Upozornění

Případný bílý práškový povlak na povrchu mýdla není na závadu - jedná se o vysrážený chlorid sodný (sůl).

Další informace

Proč mýdlo obsahující látku živočišného původu?

Žlučové enzymy jsou odpadem ze současné produkce masa, který by jinak zůstal nevyužitý, a jsou v likvidaci nečistot na textilu zatím nepřekonané.  Tím, že enzymy používáme jen lokálně na skvrny, nemusí být plošně součástí ostatních pracích prostředků.

Jak nakupovat

Na tuhá mýdla a šampony stačí kousek novin či použitého papíru, jakýkoliv sáček či krabička.
Pokud si obal zapomenete, máme pod pultem schované obalové materiály ze zásilek či propagační materiály, do kterých produkt obratně zabalíme.

Zboží dostáváme v kartonové krabici po 60ti kusech. Krabice dále poskytujeme lokálním e-shopům k balení zásilek.

Složení

> 30 % mýdlo (sodné soli mastných kyselin - bez palmového oleje), < 5 % glycerin, žlučové enzymy.

Dodavatel/výrobce: TIERRA VERDE s.r.o., Brno

Vyrobeno v: ČR

SKU: 230042 Kategorie: , Tags: ,